Blog

Náš příběh: Od jednoduché evidence smluv po masivní platformu pro nejdravější společnosti  

Protektio

V roce 2014 a 2015 jsme měli plné hlavy kódu. Chystali jsme první aplikaci pro sjednání a evidenci pojistných smluv. V roce 2023 spouštíme superrychlou platformu Protektio, kterou potřebuje každý, kdo chce pojištění dělat správně a točit v něm velké peníze.

Nultá generace naší pojišťovací webové aplikace (tehdy ještě beze jména) spatřila světlo světa v létě roku 2015 a zcela otevřeně přiznáváme, že nebyla moc zajímavá. Umožňovala sjednat pojistnou smlouvu v prohlížeči a nabízela základní evidenci pojistných událostí a exporty. Aplikace pojišťoven vypadaly sice hůř, ale nabízely víc funkcí.

Motivátor Apple

Přesto jsme dostali důvěru jedné z největších Apple Premium Reseller sítí a odtud nabral vývoj celkem rychlý spád. Vysoké nároky na kvalitu služby primárního zákazníka a naše snaha neustále inovovat a zlepšovat zákaznickou zkušenost generovaly desítky nápadů na vylepšení softwaru i procesů týdně. Vývojové sprinty bobtnaly na objemu, ale zkracovala se jejich délka.

Evidence smluv a exporty se zlepšovaly, brzy jsme přidali webové služby a API, aby naši zákazníci mohli implementovat pojištění do svých e-shopů. Ty mezi tím rostly raketovým tempem. Už v roce 2016 jsme tak dokázali našim partnerům na úrovni sjednání pojistných smluv nabídnout funkce a možnosti, které do té doby středo-evropský trh neznal.

Buď i škody nebo nic

Ale makat bylo potřeba dál. Ukázalo se totiž, že rychlost likvidace pojistných událostí pojišťovnami, jakož i evidence a způsob komunikace s klientem neodpovídá standardu nejlepších retailerů a e-shopářů. Museli jsme se proto opřít do likvidace. Zatímco jsme průběžně vylepšovali část sjednání smluv a nastavení, rozjeli jsme práce na obrovském bloku likvidace.

Ten se ukázal společně s detailním nastavením jako klíčový diferenciační prvek mezi naší platformou a zbytkem trhu. Během několika let jsme vyvinuli zřejmě nejkomplexnější software pro registraci a likvidaci pojistných událostí v celém regionu a díky doslova brutální konfiguraci se stali komplexním pojišťovacím softwarem. Počty uzavřených smluv rostly do stovek tisíc, vyřešené škody jsme počítali v desítkách tisíc.

Okay a „kouzlo“ obrovských čísel

Uzavření spolupráce se sítí Okay elektro znamenalo přechod z klidnějšího prémiového segmentu elektroniky Apple do kategorie doslova masových prodejů a velkých čísel. Dá se říct, že Okay nás prověřil až na půdu a také nás dovedl k naprosto zásadnímu rozhodnutí. V roce 2019 jsme se rozhodli, že naši tehdy pětiletou aplikaci přepíšeme od základu. Proč? Protože nám začala pokulhávat rychlost a hlavně jsme chtěli našim zákazníkům naservírovat to absolutně nejlepší.

Rok 2019 jsme věnovali přípravám, programovat jsme začali v roce 2020. Vybrali jsme nejrychlejší databáze, nejmodernější, spolehlivé a rychlé technologie a postavili tým z těch nejlepších seniorních programátorů. Náš původní plán počítal s finálním testováním na začátku roku 2022 a uvedení do provozu v létě 2022. Nepovedlo se. Počet funkcí původní aplikace narostl do takové míry a naše snaha dělat vše správně včetně automatických testů zabrala tolik času, že jsme skončili o rok později.

Kam kráčíš Proktetio?

Skončili znamená, že pojišťovací Protektio platforma umí vše, co druhá generace naší aplikace (tu první jsme ukončili v roce 2017) a hromadu věcí navíc. Velký důraz klade na automatizaci procesů, ale také automatizaci komunikace se zákazníkem a zapojení umělé inteligence. Jelikož jsme nové Protektio postavili jako obrovský a neskutečně rychlý API server, umíme napojit cokoliv, kamkoliv a navíc třeba do dvou týdnů vystavíme mobilní appku.

Pokud chcete v e-commerce světě řešit platby od platební brány přes terminály a integrace, jdete za holandskou společností Adyen (viz. např. řešení Shoptetu pro svou platformu Shoptet Pay). Pokud myslíte prodej doplňkového pojištění či pojištění opravdu vážně a chcete dosáhnout velkých čísel (+ být mezinárodní) a dokonalé zákaznické zkušenosti, je pro vás Protektio jediné správné řešení. Řešení podobného rozsahu na trhu ani neexistuje.

Moc rádi se o vás postaráme a společně posuneme váš pojišťovací byznys na zcela novou úroveň. Ozvěte se nám.

Zákaznická linka +420 607 770 771
E-mail pro dotazy a poptávky info@protektio.com
Technická podpora support@protektio.com

Obchodní kontakty